FORUM MS-AGH

Forum Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie
Dzisiaj jest 2014-11-27, 00:58

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Pisaliscie kiedys wlasne? Jak Wam poszlo? Czy ludzie to czytali, czy raczej nie?

Ja, jako osoba zakladajaca temat, moge powiedziec otwarcie - owszem. Czytano moje wypocinki i nawet zdarzalo sie, ze chwalono. Na koncie mam pare FanFickow, mase opowiadan, powiesci, wierszow, wierszykow, piosenek i innego rodzaju tworow artystycznych.

Gdyby ktos bardzo chcial, to moge dac cos ewentualnie poczytac. Poki przynajmniej zostaje przy tym anonimowy xP

Uwielbiam pisac. Tak szczerze mowiac, to wlasnie na tym opanowalem klawiature do predkosci ponad 400 znakow na sekunde, poniewaz nie potrafie tak szybko pisac, by spisywac moje mysli na papierze. Chociaz tez wspominam, ze robilem to pare razy, gdy nie bylo innego wyjscia.

Ulubione rodzaje pisanych tworow: Wiersze, piosenki, opowiadania(Fantasy,dramat,love-story,science-fiction, ew. kryminal).
Zlote mysli:
1. "Kazdy z nas ma jedno skrzydlo... Ale do latania trzeba az dwoch".

Tyle na razie. Piszcie, mowcie, co sadzicie o wlasnym tworzeniu roznego rodzaju opowiesci i pisaniu ich?
Wg mnie to swietny pomysl, ktory rozwija nasze slownictwo i mozliwosci wypowiedzi jednoczesnie.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ech no ze mnie emerytowana opowieściopisarka;) lubiłam zawsze pisać felietony- co miesiąc dawałam jakiś do gazetki( pisałam artykuły przez kilka lat), byłam nawet redaktor naczelną szkolnej gazetki;) Co do sukcesów to moje opowiadanie zostało umieszczone w książce, takim zbiorze opowiadań. Na swoim koncie miałam jeszcze rymowanke, za którą dostałam wyróżnienie wojewódzkie. Ale jak widać kręte są koleje losu i jestem na AGH, gdzie pisze jedynie sprawozdania;)

korki.chemia@onet.pl.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Sprawozdania... Brzydal xP
Ale gratuluje, szczerze. Ja bym sie nie zdobyl pod publikacja pod moim nazwiskiem ;-)

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dzięki:) Ale to juz stare dzieje... Polonistka w LO zabiła cały mój liryzm;) I teraz już nie umiem tak pięknie pisać. Jedyne co mi pozostało, to czytanie książek, ale w zasadzie tylko w wakacje.

Jan Paweł II

korki.chemia@onet.pl.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Mozesz cos tutaj zostawic, to w wolnym czasie poczytam ;-)

Eh...

Why... Why... Could You just for once answer me and tell me... Why...?

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Przykro mi ale nie mam tutaj mojej twóczości;) gdzieś fruwa po zeszytach:P ale jak masz coś swojego to wrzuć, obczaje.

Jan Paweł II

korki.chemia@onet.pl.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

http://urith.deviantart.com/gallery/

Zapraszam, jak chcesz. Tylko sie nie przestrasz xD

Eh...

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Postaram się zajrzeć ale w wolnej chwili, czytaj w ferie.

//przypominam, że forum to nie chat!
//Hinata

Jan Paweł II

korki.chemia@onet.pl.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Hinata, forum to nie chat. Akurat to jest "Off-topic". Jak mi wiadomo off-topic ma prawo do schodzenia z tematu. Tak samo jak pisanie miedzy dwoma uzytkownikami, to juz jakas dyskusja. Holezanka zapytala mnie nawet w temacie o moje opowiadania, wiec, wszystko jest w porzadku. Fakt, post o "zajrzeniu w wolnej chwili, czytaj w ferie" nie wnosi wiele do tematu, jednak jest jak najbardziej w porzadku. Nie odpisuje glupot na to(tylko na Pani[prosze o zrozumienie] rozwazania i chwytania sie regulaminu). W takim razie prosze o wyrozumialosc. To nie jest temat, gdzie nie mozna schodzic z tematu, a wszystkie posty trzymaja sie regulaminu xP
Poza tym, jak na wypita osobe pisze z sensem, wiec prosze o wyrozumialosc.

Dziekuje.

[wracajac do tematu]
Opowiadania sa swietna forma przekazu informacji. Mozemy przez to czegos nauczyc, jak i zaciekawic czytelnika. Jak juz takze wspominalem, uwielbiam pisac. Jest to forma rozluznienia siebie i uwolnienia mysli. Poniewaz mam milion mysli na sekunde, czasem ciezko to zebrac, ale jakos daje rade. Przynajmniej te 400signs/sec z jakimi pisze daje efekty ;-)
Pisanie bardzo wzbogaca umiejetnosci czlowieka. Dodaje nie tylko odwagi w wypowiedzi, ale rozwija nas coraz bardziej z kazda sekunda. Mozemy dzieki temu czuc sie nieco 'doskonalsi'. Poniewaz mamy dzieki temu coraz wiecej zdolnosci. Zarowno wyobrazni, jak i umiejetnosci szybkiego 'lapania mysli'. Pomaga to w rozwoju czlowieka, z pewnoscia uczy czegos. Chociazby pisanie pamietnikow, daje juz bardzo wiele. A juz konkretnych opowiadan i powiesci, o wiele wiecej.

;;Posty w Offtopicu są liczone do licznika. Dyskusje wiec musza byc na temat. Do pisania od rzeczy są GiZ. Doskusje typu chat -> pogadajcie na GG.

Tytuł:
Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Pierwsze opowiadania pisałem jeszcze w przedszkolu-podstawówce na maszynie do pisania, ale żadne z nich nie zostało skończone. W gimnazjum zauroczony Slayersami oddałem im hołd trylogią fanficów bardzo wątpliwej jakości i dopiero od liceum zacząłem tworzyć rzeczy który jakiś tam poziom prezentują.
Niestety cały czas mam tendencję do nie kończenia tego co zacząłem i dlatego parę rzeczy do dziś leży rozgrzebanych.
Gdyby komuś się nudziło, z moją radosną "twórczością" zapoznać można się tutaj.

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja kiedyś pisałam bardzo dużo, ale nigdy nie mogłam skończyć. Albo raczej - rozwinąć. Znałam początek i zakończenie, ale nie wiedziałam, co dać do środka :D i widocznie moi bohaterowie byli zbyt niedorozwinięci, by mnie poprowadzić.
Podobno udało mi się jedno dość stare mini opowiadanie, coś w rodzaju satyry politycznej; jakby ktoś był ciekaw to znajdzie to tu: http://bit.ly/fWQ8Mu

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Moje opowiadania zacząłem pisać po tym jak się dowiedziałem że Paolini miał tylko 15 lat gdy napisał Eragona. Dość szybko jednak okazało się że o mój talent pisarski jest do...pewnego słowa na 4 litery;). Pisałem przewidywalnie, pożyczałem wiele różnych rzeczy z filmów, innych książek itd(przykładowo Opowiadanie "Bitwa o Zaświaty" zawierała elementy z filmu "Constantine" i książek "Wojna Światów" i "Boska Komedia"). Ponadto nie umiałem nigdy pisać opisów scenerii. Co innego oczywiście kiedy to był pokój w którym dokonano niezwykle brutalnego mordu(wtedy opis stawał się całkiem całkiem) jednak w innych wypadków tych opisów było zbyt mało, nie umiałem swoich wizji odpowiednio przelać na papier.

Niemniej sprawiało mi to przyjemność i może do tego jeszcze kiedyś wrócę;) Może^^

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

mi sie kiedys cos zdarzało pisać. Ostatniowsumie zaczolem pisac historie postaci ale to pod roznego typu RPG i calkiem niezle mi to wychodzilo.

MOże za niedługo zabiore się za napisanie czegoś większego, aczkolwiek narazie nie mam ku temu czasu :(

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Jej, nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam, widząc ten temat ^^ Dobrze widzieć, że są ludzie skrzywieni ku literaturze na naszej uczelni :)
Też mogę powiedzieć, że należę do tych, co od zawsze chcieli coś własnego naskrobać i od najmłodszych lat próbowali sił. Będąc w drugiej czy trzeciej klasie podstawówki napisałam pierwszego (i ostatniego zarazem) fanficka. Zapytacie, czegóż był to fanfick? Już mówię, tylko nie spadnijcie z krzeseł - Wiedźmina. Teraz bym się nie poważyła ;D
Kiedy byłam w gimnazjum zmobilizowałam się i stworzyłam swój najdłuższy tekst, powiastkę na 104 strony. Oczywiście czytać się ją da tylko i wyłącznie wtedy, gdy się weźmie poprawkę na czas powstania. I absolutnie nie zamierzam nią nikogo katować ;)
Trochę tekstów powstało, kiedy byłam w liceum i parę z nich mogę pokazać, jeśli ktoś byłby zainteresowany:
http://saphira.xgame.pl/viewtopic.php?t ... 52aeba03df
http://saphira.xgame.pl/viewtopic.php?t=1601 z zastrzeżeniem, że mój jest tylko tekst podpisany nickiem ,,Buka" i admince coś się popsuło przy kopiowaniu i po każdym wielokropku został wstawiony średnik, co mnie osobiście okropnie zdenerwowało.
Na Saphirze jest więcej moich tekstów, w działach ,,Pióro Feniksa edycja III" i ,,Arena Snów", zasznurkowałam po jednym z każdego, wg mnie najlepszym.
I smutna sprawa - odkąd wylądowałam na AGH, zupełnie nic nie potrafię napisać :<

*radość* dzięki wam mam co czytać! Ukłony dla każdego, kto zamieścił linka do swoich prac!

Tytuł:
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Buka pisze:
Jej, nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam, widząc ten temat ^^ Dobrze widzieć, że są ludzie skrzywieni ku literaturze na naszej uczelni :)
Też mogę powiedzieć, że należę do tych, co od zawsze chcieli coś własnego naskrobać i od najmłodszych lat próbowali sił. Będąc w drugiej czy trzeciej klasie podstawówki napisałam pierwszego (i ostatniego zarazem) fanficka. Zapytacie, czegóż był to fanfick? Już mówię, tylko nie spadnijcie z krzeseł - Wiedźmina. Teraz bym się nie poważyła ;D
Kiedy byłam w gimnazjum zmobilizowałam się i stworzyłam swój najdłuższy tekst, powiastkę na 104 strony. Oczywiście czytać się ją da tylko i wyłącznie wtedy, gdy się weźmie poprawkę na czas powstania. I absolutnie nie zamierzam nią nikogo katować ;)
Trochę tekstów powstało, kiedy byłam w liceum i parę z nich mogę pokazać, jeśli ktoś byłby zainteresowany:
http://saphira.xgame.pl/viewtopic.php?t ... 52aeba03df
http://saphira.xgame.pl/viewtopic.php?t=1601 z zastrzeżeniem, że mój jest tylko tekst podpisany nickiem ,,Buka" i admince coś się popsuło przy kopiowaniu i po każdym wielokropku został wstawiony średnik, co mnie osobiście okropnie zdenerwowało.
Na Saphirze jest więcej moich tekstów, w działach ,,Pióro Feniksa edycja III" i ,,Arena Snów", zasznurkowałam po jednym z każdego, wg mnie najlepszym.
I smutna sprawa - odkąd wylądowałam na AGH, zupełnie nic nie potrafię napisać :<

*radość* dzięki wam mam co czytać! Ukłony dla każdego, kto zamieścił linka do swoich prac!

Milo widziec taki entuzjazm. Ja tez mam gdzies takiego ficka, ktory ma chyba 10tys stron A4 czcionka 10 arial o.0

Eh...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00