Na forum jest temat, w którym zebrano najczęstsze pytania i odpowiedzi, prosimy zapoznać się z nim w pierwszej kolejności: http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?p=162134
Strona Główna FORUM MS-AGH
Forum "Miasteczka Studenckiego" w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 WikiWiki 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto studiowac na ceramice?
Autor Wiadomość
kuba7k
Gość
Wysłany: 2007-05-30, 19:16   Czy warto studiowac na ceramice?

Mam wiele sprzecznych opinii o tym wydziale(od skrajnie pozytywnych do negatywnych)...Ja się interesuje głównie chemią, ale matmy i fizyki się nie boję...Doradźcie mi, czy warto wybrać technologie chemiczną na Wimic czy może lepiej na politechnikę na technologie chemiczną? Albo na inżynierię biomedyczną? Jakie są perspektywy, jak wyglądają studia, zajęcia, jaka jest atmosfera, jaki jest poziom nauczania poszczególnych przedmiotów? jakie są laboratoria, czy jest duzo zajec praktycznych?

Kamila
Gość
Wysłany: 2007-05-31, 15:28   Re: Czy warto studiowac na ceramice?

kuba7k napisał/a:
Mam wiele sprzecznych opinii o tym wydziale(od skrajnie pozytywnych do negatywnych)...Ja się interesuje głównie chemią, ale matmy i fizyki się nie boję...Doradźcie mi, czy warto wybrać technologie chemiczną na Wimic czy może lepiej na politechnikę na technologie chemiczną? Albo na inżynierię biomedyczną? Jakie są perspektywy, jak wyglądają studia, zajęcia, jaka jest atmosfera, jaki jest poziom nauczania poszczególnych przedmiotów? jakie są laboratoria, czy jest duzo zajec praktycznych?

Hejka!!!

Na wstępie muszę ci powiedzieć, że w złym miejscu zadajesz pytania, bo to forum jest naprawdę rzadko odwiedzane.
Co do sprzecznych opinii o wydziale - część z nich na pewno jest prawdziwa, a część to plotki wyssane z palca. Jeżeli interesujesz się chemią, to na pewno będzie to wydział dla ciebie. Na I roku studia wyglądają praktycznie jak przedłużenie ogólniaka, czyli matma, fizyka, chemia, rysunek techniczny, a potem dochodzą laboratorium z chemii i fizyki oraz podstawy mechaniki i konstrukcji maszyn. Matmy nie masz się, co bać - jest do przejścia. Prowadzący rzadko kogoś z tego usadzają. Z fizyką możesz mieć problemy, wszystko zależy od tego na jaka literę masz nazwisko, gdyż na tzw. roku A fizykę prowadzą naprawdę nieciekawi ludzie, nic w sumie z tego nie wyniesiesz, a i z zaliczeniem jest problem, więc tu bym radziła przenieść się na rok B. Co do laboratorium z chemii, jak i samych ćwiczeń - trzeba się trochę pouczyć i mieć odrobinę szczęścia. Na laboratorium często czym bardziej robisz na odwal się tym lepsze wyniki wychodzą.
Kiedy przychodziłam na ten wydział nikt praktycznie nie był wstanie mi polecić tego wydziału, ani nic o nim powiedzieć. Od znajomego znajomych dowiedziałam się że nic się po nim nie robi, nie ma pracy. Przez praktycznie 2 lata, dowiedziałam się, że ten wydział daje pracowników do wielu zakładów przemysłowych, np. cementownie, zakłady produkcji materiałów ogniotrwałych itp. Jeśli wolisz trochę bardziej czystą pracę, to po drugi roku następuje wybór kierunku. Na inżynierii materiałowej możesz nauczyć się o nowoczesnych materiałach dla wojska, medycyny, o ochronie przed korozją.
Nie wiem, jak jest na politechnice, bo mnie to nigdy nie zastanawiało. Po AGH przemysł powita cię z otwartymi ramionami.

nula 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-06-18, 18:01   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

hm... kolega byl na tym kierunku na polibudzie i go bezczelnie wywalili przeniosl sie d onas,,, mowi ze jest duza roznica przede wszystkim w atmosferze. na polibudzie sa hamscy prowadzacy u nas naprawde mili.

co do fizyki i matmy wsytko da sie zrobic matma na roku A z dr Marczak jest kapitalna, fizyka na roku B do zaliczenia

chemii trzeba sie uczyc, nie ma bata...

mysle ze praca po wydziale jest, nie wiem prawie nic o inzynierii biomed wiec nie moge ci jej podzielic ale wiem ze studiowanie na Wimicu jest warte polecenia:)

zycze owocnych wyborow:)

Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   66%   6/9
xxxoooxxx 
Użytkownik

Uczelnia: AGH
Kierunek: WIMIC/IM
Wysłany: 2007-06-23, 22:04   pare pytań do studentow ceramiki :)

Witam mam zamiar zaczać studia na tym wydziale ( jescze nie wiem czy to bedzie tech chem czy materialowka ) i dlatego mam kilka pytań :)
1. takie troche banalne - czy są to ciężkie studia, czy dużo osob wylatuje po I semetrze/roku
2. czy sa warunki na I semestrze :) ??
3. Aha i w sylabusie wyczytalem ze sa z mat i chemii kursy ( pods i rozsz ) o co to dokladnie chodzi?? czy mozna miec 2x kurs podst/rozsz??

Z gory dziekuje za wszystkei odpowiedzi. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez xxxoooxxx 2007-06-23, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  

Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   64%   9/14
panzerfaust 
Użytkownik
Stary dziad

Wysłany: 2007-06-23, 22:21   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

Najpierw naucz się poprawnie redagować posty ;) Później może ktoś Ci odpowie :)
Bo jak się patrzy na takie posty, to oczy bolą :P Przecież polskie znaki tez istnieją ! Nigdzie się nikomu nie spieszy, a będzie o wiele ładniej i przejrzyściej!

Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   74%   26/35
kuba7k
Gość
Wysłany: 2007-07-10, 17:28   WITAJ AGH!

Jednak zdecydowałem się na „nasz” wydział. Wybrałem Inżynierię materiałową ze względu na ciekawą specjalizacje...Biomateriały i kompozyty. Co do poprzedniego pytania, to pani w sekretariacie przy składaniu dokumentów na podstawie wyników z matury kieruje ciebie do grupy zaawansowanej albo normalnej. Ja trafiłem do lepszej chemii (87% z rozszerzenia) a żeby iść do grupy zaawansowanej trzeba mieć, co najmniej 75%z matury...z matmy nigdy orłem nie byłem i mimo 72% przydzielono mnie do normalnej grupy. HEhe mam nadzieje, ze będzie fajnie na wydziale chemicznym. Denerwuje mnie tylko nazwa „ceramika”, bo się wszyscy śmieją ze garnki będę robił...

Kamila
Gość
Wysłany: 2007-07-10, 20:05   Re: WITAJ AGH!

kuba7k napisał/a:
Jednak zdecydowałem się na „nasz” wydział. Wybrałem Inżynierię materiałową ze względu na ciekawą specjalizacje...Biomateriały i kompozyty. Co do poprzedniego pytania, to pani w sekretariacie przy składaniu dokumentów na podstawie wyników z matury kieruje ciebie do grupy zaawansowanej albo normalnej. Ja trafiłem do lepszej chemii (87% z rozszerzenia) a żeby iść do grupy zaawansowanej trzeba mieć, co najmniej 75%z matury...z matmy nigdy orłem nie byłem i mimo 72% przydzielono mnie do normalnej grupy. HEhe mam nadzieje, ze będzie fajnie na wydziale chemicznym. Denerwuje mnie tylko nazwa „ceramika”, bo się wszyscy śmieją ze garnki będę robił...

Hej!

95% ludzi uważa, że na ceramice lepi się garnki... no cóż, nie mają oni świadomości, że ludzie z naszego wydziału tworzą podstawę do rozwoju wielu nowoczesnych technologii, min. medycyny (protezy). Nie masz się więc co przejmować.

xxxoooxxx napisał/a:
Witam mam zamiar zaczać studia na tym wydziale ( jescze nie wiem czy to bedzie tech chem czy materialowka ) i dlatego mam kilka pytań :)
1. takie troche banalne - czy są to ciężkie studia, czy dużo osob wylatuje po I semetrze/roku
2. czy sa warunki na I semestrze :) ??
3. Aha i w sylabusie wyczytalem ze sa z mat i chemii kursy ( pods i rozsz ) o co to dokladnie chodzi?? czy mozna miec 2x kurs podst/rozsz??

Z gory dziekuje za wszystkei odpowiedzi. Pozdrawiam

Ad. 1 studia są średnie, trzeba się pouczyć i mieć odrobinę wiary w siebie i uporu a będzie dobrze.

Ad. 2 od tego roku są

Ad.3 nie dokładnie rozumiem o co ci chodzi, ale jeżeli o tzw. grupę chemiczną i matematyczną - to nie można robić dwóch rozszerzeń jednocześnie.

majek
Gość
Wysłany: 2007-07-12, 21:10   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

Hej ;-) Małe pytanko. Ile w tym roku wynosił próg na WIMiC na Inżynierię Materiałową?

kuba7k
Gość
Wysłany: 2007-07-15, 23:19   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

ja mialem 780 i sie dostalem, kolega mial 740 i tez sie dostal...innych jeszcze nie znam;p

szydxx
Gość
Wysłany: 2007-08-05, 22:56   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

ja was pociesze ze w tamtym roku jak mi przyszedł papier z potwierdzeniem "dostał się pan na nasz wydział" i takie tam bzdety to napisali ze przyjmowali ludzi z wynikami od 374 punktów w pierwszym secie, także bezpieczeństwo pełne:)

Kamila
Gość
Wysłany: 2007-08-07, 20:57   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

szydxx napisał/a:
ja was pociesze ze w tamtym roku jak mi przyszedł papier z potwierdzeniem "dostał się pan na nasz wydział" i takie tam bzdety to napisali ze przyjmowali ludzi z wynikami od 374 punktów w pierwszym secie, także bezpieczeństwo pełne:)

A ja cię pocieszę, że na nasz wydział przyjmują wszystkich. Z tego co wiem, to nie ma nawet 1:1, więc co tu mówić o progach. Na egzaminach robionych jest masę dodatkowych terminów tylko po to, żeby ludzie nie odpadali. Co tu mówić - kierunki ścisłe nie są obecnie w modzie, a wydział ceramiczny cieszy się sławą w stylu: "garki tam lepicie". ;)

mateuszxc
Gość
Wysłany: 2008-11-08, 21:49   Odp: Czy warto studiowac na ceramice?

odpowiedz na Twoje pytanie jest prosta.
Pewnie ze warto studiowac na ceramice!!
Biorac pod uwage przyszlosc to z praca po WIMiC-u nie bedzie problemu.
Atmosfera jest swietna. Laboratoria sa dobrze wyposazone.
I oczywiscie te imprezy wydzialowe sa nie powtarzalne, i jedyne w swoim rodzaju.

Mowiac krotko:
Polecam!!!!

Odpowiedz do tematu