Na forum jest temat, w którym zebrano najczęstsze pytania i odpowiedzi, prosimy zapoznać się z nim w pierwszej kolejności: http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?p=162134
Strona Główna FORUM MS-AGH
Forum "Miasteczka Studenckiego" w Krakowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 WikiWiki 

Poprzedni temat «» Następny temat
stypendium socjalne a pomoc społeczna
Autor Wiadomość
Marcin2
Gość
  Wysłany: 2008-09-23, 16:26   stypendium socjalne a pomoc społeczna

Witam,

W zeszłym roku akademickim na AGH weszło coś takiego że jeśli ktoś stara się o stypendium socjalne a ma dochód w rodzinie poniżej 350 czy 351 zł to musi korzystać z opieki społecznej (MOPS) :shock:. Mam pytanie:
1. Czy jeśli korzysta się z tej pomocy tylko raz na rok to to w dziekanacie przejdzie?

W moim MOPS zaświadczenia o pomocy za np. październik wydaje się dopiero na początku listopada. I tu mam problem bo termin składania wszystkich dokumentów o socjalne na moim wydziale mija 20 października. A teraz drugie pytanie:

2. Czy jak skorzystałem z pomocy MOPS dopiero na początku października to jak zaniosę papierek do dziekanatu w listopadzie to jest to równoznaczne z utratą stypendium socjalnego za październik?

Proszę o odpowiedź bo znalazłem się w trochę skomplikowanej sytuacji :sad:

sistah
Gość
Wysłany: 2008-09-23, 18:48   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

wiem na pewno, że na pierwszym roku takie zaświadczenie potrzebne jest dopiero przy składaniu dokumentów o stype na 2 semestr, pierwszy bez względu na dochody przechodzi bez tego świstka (przynajmniej tak mi oznajmiono na wgig) a w pozostałych przypadkach nie wiem, zawsze najpewniej zapytać pań w dziekanacie

Marcin2
Gość
Wysłany: 2008-09-24, 11:00   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

Dzięki Sistah za odpowiedź. Dobrze że ktoś się odezwał. Niestety, nie jestem studentem pierwszego roku więc w tym semestrze muszę takie zaświadczenie dostarczyć :sad:
A co do pań w dziekanacie to w moim jest na mnie trochę cięta. Twierdzi że nie da się przeżyć w 3-osobowej rodzinie za 700 zł miesięcznie bez pomocy MOPS i że mam na pewno jakieś ukryte dochody :shock: . A mówię prawdę tylko ona tego nie potrafi zrozumieć. Dlatego nie chcę iść do dziekanatu, dzwonić też nie bo to ona najczęściej odbiera telefony.
Napisałem tutaj bo pomyślałem że może ktoś z użytkowników forum miał lub ma podobną sytuację.

mdudas 
Użytkownik

Wysłany: 2008-09-24, 16:13   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

Cóż, zazwyczaj każdy przepis jest obosieczny. Zrobili to pewnie w celu ochrony przed właśnie tuszowaniem dochodów, bo mając nawet bardzo dobrze prosperującą firmę, można wszystko wciągać w koszty i wychodzić na 0... Widać fakt, że naprawdę to obostrzenie dotknęło również tych potrzebujących, nikogo nie obchodzi. Ot, kolejny dziwny przepis, nic nowego.

Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   71%   25/35
kamz123
Gość
Wysłany: 2008-10-01, 11:51   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

na ten semestr napewno nie jest wymagany, ja go nie musialem donosic

tremor 
Radom Rules

Wysłany: 2008-10-01, 18:09   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

wszystko zależy od tego z kim masz do czynienia (w tym przypadku panie w dziekanacie). Jeżeli odmówią Ci przyznania stypendium socjalnego, to odwołaj się do rektora. Możesz im też powiedzieć przy składaniu, że przyniosłeś wszystkie możliwe dokumenty na ten czas i jak ich nie przyjmą/odrzucą podanie to odwołasz się do rektora AGH. Przepisy się ciągle zmieniają i każdy interpretuje jak mu dobrze-niestety

Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   7%   3/39
Marcin2
Gość
Wysłany: 2008-10-04, 19:01   Odp: stypendium socjalne a pomoc społeczna

Witam,
Trochę długo mnie nie było bo w Krakowie nie mam dostępu do komputera :sad: Tremor, jeśli chodzi o odwołanie do rektora w przypadku nieotrzymania stypendium socjalnego (choćby tylko w październiku) to na pewno to zrobię.
Mam trochę wątpliwości co do pani która zajmuje się stypendiami na moim wydziale. W zeszłym roku zgubiła zaświadczenie z urzędu pracy mojej mamy i wmówiła mi że to ja go zapomniałem donieść. Nie wiem co było przyczyną: bałagan w dziekanacie czy jej niechęć do mnie. Załatwiłem jeszcze raz. Boję się że odwołując się do rektora ona nie przekaże wszystkich dokumentów bo któryś się zgubi.
A co do zaświadczenia z MOPS o którym wspominałem w pierwszym poście to jest szansa że dostanę w październiku, jeszcze przed 20-tym (tylko będzie bez kwoty jaką otrzymałem). Pozostaje tylko problem czy wystarczy korzystać z MOPS raz na rok? Dowiem się pewnie jak złożę.

Odpowiedz do tematu